Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Predstavljamo domače in tuje otroške in mladinske zbore, vsako leto predstavimo tekmovalne nastope z Mednarodnega mladinskega pevskega festivala Celje in Državnega tekmovanja otroških in mladinskih zborov Zagorje ob Savi.
Tokrat predstavljamo nastope štirih zborov, ki so 14. maja 2024 nastopili na 27. Državnem tekmovanju otroških pevskih zborov: Otroški pevski zbor Osnovne šole Dramlje (zlato priznanje), Otroški pevski zbor Osnovne šole Šalek iz Velenja (srebrno priznanje), Otroški pevski zbor Osnovne šole Tržišče (zlato priznanje) in Otroški pevski zbor Osnovne šole Destrnik – Trnovska vas (zlato priznanje z odliko).
27. Državno tekmovanje otroških pevskih zborov je 14. maja 2024 potekalo v Zagorju ob Savi. Na njem je nastopilo 19 otroških pevskih zborov. Najprej se je predstavil Otroški pevski zbor Sončki Osnovne šole Antona Aškerca iz Rimskih Toplic, ki je za svoj nastop prejel več kot 90 točk in je tako osvojil zlato priznanje z odliko, potem pa sta nastopila Otroški pevski zbor Osnovne šole Šempeter v Savinjski dolini in Otroški pevski zbor Trubadurčki Osnovne šole Primoža Trubarja Laško, ki sta oba prejela zlato priznanje.
Na 27. Državnem tekmovanju mladinskih pevskih zborov se je 6. aprila 2024 v Celju predstavilo 12 sestavov. Tokrat predstavljamo nastope Dekliškega pevskega zbora Gimnazije Celje Center, Vokalne skupine Emil Komel iz Gorice in Mešanega mladinskega pevskega zbora Gimnazije Škofja Loka.
Predstavljamo nastope treh zasedb, ki so se udeležile 27. Državnega tekmovanja mladinskih pevskih zborov 6. aprila 2024 v Celju. To so Mladinski pevski zbor Glasbene šole Rogaška Slatina, Mladinski pevski zbor Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje in Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj.
27. Državno tekmovanje mladinskih pevskih zborov je potekalo 6. aprila 2024 v Celju. Na njem se je predstavilo 12 sestavov, tokrat predstavljamo nastope Mladinskega pevskega zbora Osnovne šole Dramlje, Mladinskega pevskega zbora Osnovne šole Maksa Pečarja Ljubljana Črnuče in Mladinskega pevskega zbora Osnovne šole Alojzija Šuštarja Ljubljana – Šentvid.
27. Državno tekmovanje mladinskih pevskih zborov je potekalo 6. aprila 2024 v okviru 35. Mladinskega pevskega festivala v Celju. Tekmovanje je, prvič po letu 2018, v sodelovanju z Zavodom Celeia Celje in Mestno občino Celje organiziral Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti. Na njem se je predstavilo 12 sestavov v kategorijah: mladinski, srednješolski in dekliški zbori. Na prvem tekmovalnem koncertu je najprej nastopil Mladinski pevski zbor Osnovne šole Šempeter v Savinjski dolini. Drugi po vrsti je bil Mladinski pevski zbor Trubadurji Osnovne šole Primoža Trubarja iz Laškega. Sledil je nastop Mladinskega pevskega zbora Osnovne šole Tržišče.
V okviru 35. Mladinskega pevskega festivala je 5. aprila 2024 potekal revialni koncert, na katerem je nastopilo šest zborov. V drugem delu koncerta so nastopili Dekliški pevski zbor 1. letnika Gimnazije Celje – Center, ki ga vodi Eva Mulec, Vokalna skupina MBH Glasbene šole Celje pod vodstvom Matevža Pušnika in fantovska zasedba FaVoZa Gimnazije Celje – Center, vodi jo Danijel Berden.
V okviru 35. Mladinskega pevskega festivala je 5. aprila 2024 potekal revialni koncert, na katerem je nastopilo šest zborov. Kot gostje so se prvi predstavili mladi pevci iz Dobrle vasi v Avstriji, zasedba Sweethearts, potem pa sta v prvem delu nastopila še dva zbora: Mladinski pevski zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana in Mladinski pevski zbor Osnovne šole Markovci pri Ptuju.
Predstavljamo uvodni koncert 35. Mladinskega pevskega festivala, ki je aprila 2024 potekal v Celju. Večdnevna prireditev ima dolgoletno tradicijo, saj njeni začetki segajo v leto 1946. Letos je na uvodnem koncertu v celjskem Narodnem domu nastopilo pet zborov. Najprej se je kot gost predstavil Mešani pevski zbor Trnovci iz Ljubljane, ki je naslednik Mladinskega pevskega zbora Osnovne šole Trnovo. Potem so nastopili še Dekliški pevski zbor II. gimnazije Maribor, Mešani mladinski pevski zbor I. gimnazije v Celju, Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje – Center in Mešani mladinski pevski zbor Šolskega centra Celje.
Kanadski skladatelj Donald Patriquin je za zbor priredil vrsto ljudskih pesmi držav sveta, nekatere med njimi je združil v Suiti glasb sveta št. 1. Pesmi za zbor s spremljavo klavirja in drugih inštrumentov izvirajo iz Avstralije, Finske, Irske, Češke, Kanade in iz afroameriškega duhovnega izročila.
In spet je prišla pomlad! Tokratne pevske minute namenjamo izborom skladb na temo pomladi in prebujajoče se narave slovenskih skladateljev.
Dvanajst otroških skladb Marija Kogoja je prvič izšlo leta 1924 v Trstu. Otroške ljudske pesmi Slovencev v Italiji pa je na pobudo rimske založbe Pro Musica Studium za mlade pevce priredil tržaški skladatelj Pavle Merku. Na svojih koncertih jih je redno izvajal Mladinski pevski zbor Glasbene matice Trst, ki jih je pod vodstvom Stojana Kureta tudi posnel za svojo prvo ploščo.
Otroški pevski zbor Severaček, ki deluje v petem največjem mestu na Češkem, Libercu, sta leta 1958 ustanovila mož in žena, Jiřina in Milan Uherek. Tri leta zatem je že zmagal na državnem tekmovanju v Pragi. V več kot šestdesetih letih svojega delovanja je prejel številna priznanja, med njimi je več kot petintrideset prvih nagrad. Zbor nastopa tudi na različnih festivalih, je reden gost Praške pomladi in drugih festivalov po Evropi
Mladinski pevski zbor 3. osnovne šole Celje pod vodstvom zborovodkinje Sonje Kasesnik izvaja skladbe, ki jih je posnel med letoma 1997 in 2000 in so izdane na zborovi zgoščenki. To so priredbe slovenskih ljudskih pesmi Tenenaj, Režijanka, So še rož'ce žal'vale, Oj le sijaj sonce,Zeleni Jurij, San se šetao, Kresna pesem, Ptičja svatba ter skladbe tujih avtorjev.
Uroš Rojko je za enoglasni otroški zbor s klavirsko spremljavo na besedila Svetlane Makarovič napisal cikel pesmic: Za en gobček pesmic, Stopinje, Medvedkova večerja, Muha, Lev, Medvedek, medvedek, Lisica, Pretep, Zajterk, Kam tečeš, Sapramiška?, Mlin, Tiho, vrabček!, Sapramiškin god, Čebelja grožnja, Jež in Mačje sanje. Izvedel jih je Otroški pevski zbor Glasbene šole Koper - podružnica Izola pod vodstvom Kristine Babič in ob klavirski spremljavi Nine Molina. V nadaljevanju predstavljamo še Rojkove skladbe Sončnice, Ena, dva tri, Taščica, Ljubljanski zmaj in Vodomet.
Wells Cathedral Choir, zbor pevcev, ki pojejo v katedrali v Wellsu v Angliji, obstaja že več kot 1100 let, deški zbor je namreč v Wellsu prvič zapel že leta 909. Dobrih tisoč let pozneje, leta 1994, so se pevcem pridružila tudi dekleta. Z mladimi pevci redno poje tudi dvanajst odraslih šolanih pevcev. Zbor tokrat predstavlja skladbe z božično tematiko Johna Tavenerja, Hectorja Berlioza, Mortena Lauridsena, Petra Warlocka, Hugha Martina in Ralpha Blanea.
Ceremony of Carols – Slavnost kolednic, op. 28 je Benjamin Britten namenil za deški zbor, solo glasove in harfo. Besedilo, ki ga je vzel iz zbirke Angleška plejada kratkih pesmi, je oblikoval v enajst stavkov, glasbo pa je skomponiral leta 1942, ko se je iz Združenih držav Amerike z ladjo vračal v Anglijo. Delo, namenjeno izvajanju v božičnem času, temelji na gregorijanski antifoni Hodie Christus natus est – Kristus danes se je rodil. Izvajajo ga harfistka Elisabeth Bayer, Zbor Dunajskih dečkov in dirigent Anton Neyder.
Sporočilnost božiča je skozi zgodovino navdihnila veliko skladateljev, mnogo pesmi pa se je ohranilo tudi kot ljudsko izročilo. In prav te je zborovodja Tomaž Pirnat uvrstil na spored koncerta, ki ga je Mladinski pevski zbor RTV Slovenija pred nekaj leti izvedel skupaj s pianistom Klemnom Golnerjem. Slovenske ljudske božične pesmi Dober večer, voščimo vam, Ta stara božična pejsen, Glejte, kaj je tam, Jaz vem za eno štalico, Svet' Jožef in Marija, Že počiva vsa narava in Moj rojstni kraj je Betlehem so za zbor priredili skladatelji Tomaž Habe, Janez Močnik in Andrej Misson.
V okviru projekta Evroradijski božič okoli sveta predstavljamo nekaj najbolj priljubljenih božičnih melodij, ki jih v tem prazničnem času pojejo na Češkem. Češke božične pesmi z naslovi: Prinašam veselo vest, Greva skupaj v Betlehem, Le spi, Dete, spi, Božični večer je prišel in Rodil se je Kristus Gospod izvaja Otroški pevski zbor Češkega radia, spremlja ga Radijski orkester ljudskih inštrumentov iz Brna. Otroški pevski zbor Romunskega radia, ki ga vodi Răzvan Rădos, izvaja božične skladbe, ki so jih napisal skladatelji Gheorghe Cucu, Nicolae Lungu, Radu Zamfirescu in Mykola Dmytrovich Leontovych.
FInski otroški zbor Tapiola je leta 1963 ustanovil Erkki Pohjola. V zboru pojejo pevci stari od devet do osemnajst let, ki se s pomočjo dobre vokalne tehnike z lahkoto prilagajajo različnim glasbenim slogom. Na njihovem repertoarju so redno tudi dela sodobnih finskih skladateljev. Med njimi sta Gramatična suita, op. 28 Aulisa Sallinena in skladba A za šest inštrumentalistov, štiri soliste, dva bralca in zbor Ollija Kortekangasa.