Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Na sporedu samospev 'Izgubil sem se svetu' (Ich bin der Welt abhanden gekommen) iz cikla Rückertovih pesmi Gustava Mahlerja, Dva divertimenta za harfo Andréja Capleta, Balada za flavto in orkester, op. 288 Carla Reineckeja, Serenada za orkester št. 1 v D-duru, op. 11 Johannesa Brahmsa, Andaluza iz niza 12 Španskih plesov Enriqueja Granadosa, Preludij k favnovemu popoldnevu Clauda Debussyja, Glasbeni utrinek št. 5 v Des-duru, op. 16 Sergeja Rahmaninova in Liberamente, za rog in orkester Lojzeta Krajnčana.
Predvajamo suito iz glasbe Christopherja Gunninga k epizodi Smrt na Nilu iz nadaljevanke o Herculu Poirotu in Štefbet trilogijo št. 1 za dva klavirja Milka Lazarja.
Na sporedu Battaglia (Bitka) iz 4. zvezka skladb za lutnjo Johannesa Hieronymusa Kapsbergerja, Balletto primo di zingari v d-molu Johanna Heinricha Schmelzerja, Trio sonata št. 2 v g-molu za dve oboi, fagot in basso continuo, TWV 181 Jana Dismasa Zelenke, Sonata za instrument s tipkami v E-duru, Kk 380 Domenica Scarlattija in Francoska suita Francisa Poulenca.
Predvajamo posnetke s koncerta, ki je bil 14. marca letos v Koncertni hiši Danskega radia v Koebenhavnu. Tam so člani Danskega nacionalnega simfoničnega orkestra pod vodstvom Jukka-Pekka Sarasteja izvedli Violinski koncert v e-molu, op. 64 Felixa Mendelssohna z violinistom Randallom Goosbyjem v solistični vlogi in Simfonijo št. 4 v e-molu, op. 98 Johannesa Brahmsa. Danes 28-letni Goosby je pred dvema letoma postal prejemnik nagrade Avery Fisher Career Grant, ki jo vsako leto prejme pet izjemnih glasbenikov instrumentalistov. Še nekaj let prej, leta 2018, je postal prvonagrajenec mednarodnih avdicij, ki jih v New Yorku prireja umetniško združenje Young Concert Artists. Omenimo pa tudi, da igra na violino z vzdevkom »eksstrauss«, ki jo je leta 1708 izdelal mojster Antonio Stradivari, na posodo pa mu jo je zaupala korejska kulturna fundacija Samsung.
Predvajamo posnetke s klavirskega recitala kazahstanskega pianista Alima Beisembayeva, ki je 23. septembra letos v londonski dvorani Wigmore izvedel Bachov Italijanski koncert, BWV 971, Barkarolo v Fis-duru, op. 60 Frédérica Chopina, prvi niz Podob za klavir Clauda Debussyja in tri izbrane stavke iz baleta Ognjeni ptič Igorja Stravinskega v klavirskih priredbah Guida Agostija.
Nadaljujemo niz oddaj, v katerih predstavljamo posnetke s koncerta Rambazamba, ki je bil 15. septembra v dvorani Ondine Otte Klasinc v Mariboru, v sklopu Festivala Maribor. Koncertni večer Rambazamba so v Mariboru pod imenom Trio Wieder, Gansch & Paul zaznamovali trije izvrstni trobilci: trobentač Thomas Gansch, pozavnist Leonhard Paul in tubist Albert Wieder. Glasbeniki izhajajo iz slovite »glasbenogledališke« zasedbe Mnozill Brass in so v zadnjih letih redni gostje slovenskih koncertnih odrov. V prvih dveh oddajah smo predstavili posnetke skladb, ki so jih izvajali zgolj člani omenjenega trobilnega tria, prejšnji ponedeljek pa smo predvajali izbor skladb, ki so jih skupaj z Ganschem, Paulom in Wiederjem izvedli člani Trobilnega ansambla SiBrass. Tudi tokrat predstavljamo izbor skladb, ki so jih skupaj izvedli Trio Wieder, Gansch & Paul ter Trobilni ansambel SiBrass.
Na sporedu Bransle de la royne – niz renesančnih dvornih plesov Michaela Praetoriusa, Otroci iz sanj – simfonični skici Edwarda Elgarja, Suita za violončelo in klavir, op. 16 Camilla Saint-Saënsa, Koncert za violino, rog in orkester Ethel Smyth, Sonatina za klavir Maurica Ravela, V stepah srednje Azije – glasbena slika za orkester Aleksandra Borodina, Štiri španske skladbe za klavir Manuela de Falle ter 'Predigra' in 'Izoldina ljubezenska smrt' iz opere Tristan in Izolda Richarda Wagnerja.
Predstavljamo in predvajamo suito za mali orkester iz baleta Pulcinella Igorja Stravinskega, ki jo je pred leti posnel Simfonični orkester RTV Slovenija pod vodstvom Marka Muniha.
Na sporedu viteška romanca Si d'amor pena sentis (Ali čutiš ljubezni bol) iz madridske rokopisne zbirke Cancionero de Palacio, Simfonija za godalni orkester in basso continuo v G-duru Friderika II. Velikega, Sonata v e-molu Franza Bende in Koncert za flavto, harfo in orkester v C-duru, K. 299 Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Predvajamo posnetke s koncerta komorne glasbe, ki je bil 18. julija letos v avditoriju Paua Casalsa v mestu El Vendrell v katalonski provinci Tarragona. Koncert je bil del tamkajšnjega mednarodnega poletnega glasbenega festivala Paua Casalsa, na njem pa so nastopili solisti Festivalskega orkestra. Na sporedu Schubertov Klavirski trio v Es-duru, D. 897 ‘Nokturno’, Godalni kvartet št. 1 v a-molu, op. 41/1 Roberta Schumanna, pri izvedbi katerega je sodelovala tudi slovenska violončelistka Ema Krečič, in Oktet v Es-duru, op. 20 Felixa Mendelssohna.
Predstavljamo izbor posnetkov s 3. koncerta letošnje sezone cikla SiBrass. 13. oktobra je v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji nastopil Trobilni kvintet Contrast, ki deluje že dobro desetletje in že vrsto let velja za enega najboljših trobilnih sestavov na Slovenskem. Sestavljajo ga diplomanti akademije za glasbo, trobentarja Gregor Turk in Blaž Avbar, hornist Jože Rošer, pozavnist Žan Tkalec in tubist Uroš Vegelj, ki so izvedli slogovno raznovrsten nabor skladb Andersa Hillborga, Jeana - Francoisa - Victorja Bellona, Primoža Ramovša, Uroša Rojka in Kerryja Turnerja.
Po nekaj tednih se vračamo k nizu oddaj, v katerih predstavljamo posnetke s koncerta, imenovanega Rambazamba, ki je bil 15. septembra v dvorani Ondine Otte Klasinc v Mariboru. Koncertni večer v sklopu Festivala Maribor so zaznamovali trije izvrstni trobilci, ki nastopajo pod imenom Trio Wieder, Gansch & Paul: trobentač Thomas Gansch, pozavnist Leonhard Paul in tubist Albert Wieder. Glasbenikom se je v drugem delu koncerta pridružil še Trobilni ansambel SiBrass in tokrat v njihovih skupnih izvedbah predstavljamo priredbi valčka Slovenija, od kod lepote tvoje bratov Slavka in Vilka Avsenika ter Sarajevske koračnice Juliusa Fučika in avtorski deli Thomasa Ganscha z naslovoma New Orleans oziroma Sad Day.
Na sporedu orkestrska balada O starih časih, op. 21b Anatolija Ljadova, Oktet za pihala v B-duru, op. 156 Franza Lachnerja, Sonatina za klarinet in klavir Bohuslava Martinůja, 'Konec pravljice' iz Suite valčkov, op. 110 Sergeja Prokofjeva, Klavirski kvartet v C-duru, op. 14 Leandra Schlegla in Simfonija št. 40 v g-molu, K. 550 Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Na sporedu Čarobna palica mladosti – suita št. 2 Edwarda Elgarja ter Andante in variacije za dva klavirja v B-duru, op. 46 Roberta Schumanna.
Na sporedu Scherzo za klavir v B-duru št. 1, D. 593 Franza Schuberta, Koncert za oboo in godala v d-molu Alessandra Marcella z oboistom Matejem Šarcem v solistični vlogi, Glasbeni utrinek v b-molu, op. 16/1 Sergeja Rahmaninova, Simfonija št. 82 v C-duru, 'Medved', Josepha Haydna in Bransle de la royne št. 7 Michaela Praetoriusa.
Predvajamo posnetke s koncerta Orkestra romanske Švice, ki je 16. maja letos v Viktorijini dvorani v Ženevi izvajal glasbo Erika Satieja, Mauricea Ravela in Petra Iljiča Čajkovskega. Orkester je na koncertu vodila vznemirljiva kolumbijska dirigentka mlajše generacije Anna María Patiño-Osorio. V uvodu sta v orkestraciji Clauda Debussyja zveneli Gimnopediji št. 1 in št. 3 Erika Satieja. Sledil je Klavirski koncert v G-duru Mauricea Ravela, v katerem se je kot solist predstavil francoski pianist Bertrand Chamayou, spored je dopolnila Simfonija št. 4 v f-molu, op. 36 Petra Iljiča Čajkovskega.
Ukrajinski violist Maksim Risanov in južnokorejski pianist Dasol Kim sta 14. oktobra nastopila v londonski dvorani Wigmore. Tam sta v sklopu BBC-jevega cikla “The Lunchtime Concerts” izvedla nekaj romantičnih del: Podobe iz pravljic, op. 113 ter Fantazijske skladbe, op. 73 Roberta Schumanna, ki jih je za violo in klavir priredil Risanov, vmes pa še Brahmsovo Sonato za klarinet in klavir v Es-duru, op. 120/2, ki je prav tako zvenela v transkripciji za violo in klavir.
Predvajamo Fantastični scherzo za orkester Igorja Stravinskega, Špansko ljudsko suito za violino in klavir Manuela de Falle in Paula Kochanskega, Elgarjevo uverturo Cockaigne, Tri romance brez besed, op. 17 Gabriela Fauréja, Simfonijo št. 1 v C-duru Georgesa Bizeta, Romantične prizore – suito za klavir Enriqueja Granadosa in Romanco za violino in orkester št. 2 v F-duru Ludwiga van Beethovna.
Na sporedu Koncert za oboo in orkester Ralpha Vaughana Williamsa in Andacht auf der Alm – Tiha molitev v Alpah, za rog, pozavno in orgle Jeana Francoisa Michela.
Na sporedu Sonata za inštrument s tipkami v B-duru, Kk. 551 Domenica Scarlattija, Koncert za dva pihalna ansambla in godala št. 2 v F-duru, HWV 333 Georga Friedricha Händla, Coelestes angelici chori – solistični motet za tenor in orkester Giovannija Henrica Albicastra, Otroška simfonija Leopolda Mozarta in Un petit jazz – suita za flavto in kitaro, op. 92 Johna Williama Duarteja.