četrtek
20.00

Komorni studio

Posnetki koncertov raznovrstnih komornih zasedb umetnostne glasbe: od solističnih recitalov do komornih koncertov slovenskih zasedb in gostujočih mednarodno priznanih glasbenikov ter izbranih komornih orkestrov.

Komorni studio

V Komornem studiu predstavljamo posnetke koncertov raznovrstnih komornih zasedb umetnostne glasbe: od solističnih recitalov do komornih koncertov slovenskih zasedb in gostujočih mednarodno priznanih glasbenikov ter […]
DarjaStravsTisu_5989-1-1024x683

Mahler v Ljubljani: z 69. Festivala Ljubljana 2021

Instrumentalisti ansambla Dissonance izvajajo skladbe Huga Wolfa in Gustava Mahlerja, solistka je sopranistka Nika Gorič, dirigira Marko Letonja.
1

S Festivala Tartini 2019: Ansambel Il terzo suono

Instrumentalisti so predstavili skladbe Vivaldija, Tartinija in Galuppija, gostja oddaje je flavtistka in umetniška vodja festivala Tartini Jasna Nadles.
Il terzo suono-Jasna 2.2019

S Festivala Tartini 2020: Tartini, Vivaldi, Galuppi, Veracini

Nastopata uveljavljena ansambla za baročno glasbo Il terzo suono in Cenacolo musicale.
calefax-ourense-mani-moreton

Pihalni kvintet s trstnim jezičkom Calefax

Kvintet Calefax iz Nizozemske je leta 2020 praznoval petintridesetletnico nadvse uspešnega glasbeno-umetniškega delovanja.

Kvartet iz Lockenhausa

Klavirski kvartet s festivala komorne glasbe v Lockenhausu je izvedel koncert v Mariboru z deli Ludwiga van Beethovna, Zoltana Kodalyja, Ericha Korngolda in Antonina Dvořaka.
mediaspeed9542-1024x683

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije z gosti: Belcanto

S Komornim godalnim orkestrom Slovenske filharmonije so nastopili sopranistka Nika Gorič in pihalni solisti: oboist Matej Šarc in flavtista Claudi Arimany in Josep Palou.
IMG_1229

Izbrane skladbe s koncertov 32. festivala Imago Sloveniae 2020

Poslušajte posnetke klavirskega Tria Smetana, Okteta Oberton, TriavanBeethoven in zasedbe Sello-Canino-Kashefi
rg_braunschweig

Izbrani posnetki z 68. Festivala Ljubljana 2020

Poslušajte glasbo od baroka do sodobnosti v izvedbi mednarodno uveljavljenih glasbenikov.
Tanja Sonc-4.FS 2019

4. Festival Sonc: Godalni kvarteti, dueti in sekstet

Poslušajte skladbe Erwina Schulhoffa, Astorja Piazzolle, Aleksandra Glazunova, Dmitrija Šostakoviča, Franza Schreckerja, Ernőja Dohnanyja in Antonina Dvořaka.